Sukces jest kobietą.

superhero-534120_1280

Powiedzenie „Sukces jest kobietą” powstało na podstawie losów wielu przedstawicielek płci pięknej, które go odniosły. Ale pewnie wiele z Pań zastanawia się jaki jest przepis na jego osiągnięcie? Czym należy kierować się przy podejmowaniu decyzji i dążeniu do celu? Podstawowymi cechami są niepodważalnie pewność i wiara w siebie oraz poczucie własnej wartości. Przyjęło się, że kobiety są mniej pewne siebie od mężczyzn i wykazują się mniejszą wiarą w siebie. Ale nawet jeśli tak jest, to czy nic nie da się zmienić? Okazuje się, że tak samo jak trenujemy ciało, możemy też wytrenować w sobie pewność i wiarę w siebie. Możemy nauczyć umysł jak uwierzyć we własną wartość. Poniżej przedstawimy podstawowe zasady, którymi kierują się kobiety sukcesu.

Pierwszą z nich jest szczerość w kwestii swoich uczuć. Kiedy nie dzieje się tak jak byśmy chciały, warto zadać sobie pytanie: Dlaczego? Jest to najlepszy sposób na dotarcie do źródła problemu. Realizując cele powinnyśmy być ze sobą szczere i zamiast próbować ukryć wszelkie wątpliwości, dobrze jest umieć rozpoznawać kiedy czujemy się niepewnie. Pozwoli nam to na przyznanie się do chwilowego braku pewności i świadomość tego, popchnie nas do dalszej konsekwencji w działaniu i podjęciu trudnych decyzji. Warto unikać porównywania się do innych i podejmowania łatwiejszych rozwiązań, które przynoszą przyjemność na chwilę. Należy mieć kogoś z kim można porozmawiać, niezależnie od tego czy jest to przyjaciel, nasz autorytet czy terapeuta. Powinnyśmy szczerze podchodzić do swoich uczuć i mieć świadomość, że zwątpienie we własne siły to nic złego, najważniejsze aby nie pozwolić mu sobą kierować.

Drugą niezwykle istotną rzeczą jest posiadanie szczegółowego planu, który pomoże nam zrealizować nasz cel. Warto wierzyć w to, że zasługujemy na sukces, szczęście i szansę na spełnienie swoich marzeń a nie, na to co najgorsze. Jeśli trudno nam w to uwierzyć, możemy sobie powiedzieć: „Zasługuję na porażkę i nieszczęście”. Czy to brzmi dobrze? Oczywiście, że nie. Można powiedzieć sobie coś przeciwnego i sięgać po marzenia. Powinnyśmy nauczyć się wyobrażać sobie realizację swoich ambicji, wtedy mamy większą szansę na ich spełnienie oraz stworzyć plan działania, który pomoże nam je urzeczywistnić. To właśnie posiadanie planu działania i wytyczenie drogi do celu już na początku trasy jest najistotniejszym warunkiem sukcesu.

Trzecią wskazówką, którą warto się kierować, aby osiągnąć sukces jest uczenie się z niepowodzeń. Porażka jest nieodłączną częścią naszego życia i w zasadzie nie da się jej całkowicie wyeliminować. Dlatego też warto ją wykorzystać w celu mobilizacji do cięższej pracy i większego zaangażowania w realizację naszego celu. Poniekąd niepowodzenie może sprawić, że staniemy się silniejsze i mądrzejsze. Często porażka stanowi integralny element największego sukcesu.

Pamiętajmy, że pewność siebie jest podstawą szczęśliwego, stabilnego życia osobistego i zawodowego. Kobiety pewne siebie są pełne energii i skoncentrowane na przyszłości, a nie tylko na radzeniu sobie z codziennymi problemami. Każda z nas w pewnym momencie życia stała przed wyzwaniem lub trudną decyzją. Ale do sukcesu doprowadzić może tylko ta, podjęta pewnie i ze świadomością własnej wartości. Stwierdzenie „sukces jest kobietą” z pewnością pasuje do wielu z nas.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s