Rodzinna zabawa podsumowująca miniony rok

ludzieKolejny rok dobiegł końca i rozpoczyna się nowy. Może jest to odpowiedni moment, by się zatrzymać na chwilę i przeznaczyć trochę uwagi naszym najbliższym. Koniec roku może być okazją do spotkania się w rodzinnym gronie, spędzenia wspólnie czasu i porozmawiania o tym, co dobrego wydarzyło się w minionym roku.

Jak to zrobić? Należy wygospodarować czas, który każdy członek rodziny przeznaczy na spotkanie. Tan czas ma być przeznaczony tylko dla najbliższych, telefony komórkowe mają być pochowane, a inne zajęcia odłożone na później. Rodzina ma być skupiona tylko na sobie. Każda osoba dostanie kartkę i długopis. Na niej, jeśli to ułatwi zadanie, będzie mogła zapisać swoje przemyślenia. Zabawa polega na tym, że każdy uczestnik spotkania ma się zastanowić, co mu się podobało u danego członka rodziny w minionym roku. Może to być zachowanie, wydarzenie, w którym tamta osoba brała udział lub cokolwiek innego co mu przyjdzie do głowy. Ważne, by były to miłe i pozytywne stwierdzenia. Zabawę zaczynają osoby dorosłe, by pokazać młodszym, na czym ona polega.

Jeśli rodzina jest liczna, każdy uczestnik może wylosować jedną osobę, o której będzie mówił.

Taka gra, to miły prezent noworoczny dla całej rodziny. Często w takich okolicznościach można usłyszeć słowa, które zaskakują. To dobra okazja, by powiedzieć coś miłego bliskim, docenić ich trud, pracę, starania. To okazja, by być razem, blisko siebie.

Dominika Tkaczuk

psycholog

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s