Dlaczego warto chodzić na zajęcia taneczne?

group dancer with leader

Poprzez kreatywny taniec wspomaga się wyobraźnię przestrzenną – tak twierdzą naukowcy na łamach „Creative Education”.

Wpływ tańca na rozwój człowieka badała doktor Perta Jansen z uniwersytetu w Regensburgu. W tym celu podzieliła grupę dzieci w wieku 13 lat na dwie, z których jedna chodziła na twórcze zajęcia taneczne, a druga na zwykłą gimnastykę przez ponad miesiąc.

Badani wypełniali testy zdolności umysłowych, które wykazały, że rozwój wyobraźni przestrzennej był lepszy w grupie tanecznej. „Wymagana w tańcu synchronizacja ruchów idealnie przeciera nasze szlaki neuronalne” – wyjaśniają badacze.

4 myśli w temacie “Dlaczego warto chodzić na zajęcia taneczne?

  1. Taniec jest fantastyczny dla rozwoju psychospołecznego dziecka, w tańcu dziecko wyrabia odpowiednią postawę, spala nadmiar energii i nawiązuje relację z innymi. Według mnie to doskonała forma rozwoju i relaksu. Oczywiście nic na silę, jeżeli dziecko nie jest zainteresowane takim spędzaniem wolnego czasu to nie warto go zmuszać. Może w szkołach warto pomyśleć o wprowadzeniu lekcji tańca w ramach wf?

  2. Coś rzeczywiście jest w tym tańcu. Szkoda, że przedstawiciele MEN’u nie posługują się takimi badaniami układając programy lekcji wf’u w polskich szkołach.

  3. Oczywiście zgadzam się z tym, że z tańca płyną same plusy. Dotyczy to dzieci, ale także młodzieży i osób starszych. Krótko mówiąc-dla każdego taniec jest po prostu dobry. W mojej szkole obowiązkowy jest WF, ale również zajęcia artystyczne. Polegają właśnie na nauce tańców-od polki, walców aż po tańce nowoczesne. Chwała za to mojej dyrekcji. Szkoda tylko, że obowiązuje dwa lata w gimnazjum, a w liceum niestety nie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s